Na czym polega Masaż Tajski Tradycyjny?

 

Masaż tajski tradycyjny wywodzi się z Tajlandii, jest typem tzw. głębokiego masażu, to sekwencja technik, łączących akupresurę z elementami pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii.

W Tajlandii jest znany jako „nuat phaen boran”, co można przetłumaczyć jako starożytny klasyczny masaż, podobnie jak medycyna tajska zawiera wpływy kultur z Chin, Indii oraz innych południowoazjatyckich państw.

Przez ciało przebiega 72000 linii Sen, masaż tajski wykorzystuje 10 głównych linii, które w przeciwieństwie do meridianów nie są połączone z narządami, a jedynie przebiegają przez ciało człowieka i są kanałami energetycznym. Do masażu tradycyjnego nie wykorzystuje się oleju, odbywa się on na podłodze na specjalnej macie zwanej futonem, a osoba masowana powinna mieć na sobie wygodny, pozwalający na swobodne ruchy strój.

Tradycyjny masaż tajski doskonale poprawia stan naszego zdrowia, oddziałuje na nasze ciało holistycznie w kilku płaszczyznach, zarówno fizycznej, psychicznej jak i energetycznej, poprawia ukrwienie oraz krążenie krwi i limfy, przywraca równowagę w naszym ciele, działa detoksująco oraz oczyszczająco, rozluźnia ciało i dodaje energii, poprawia stan mięśni oraz ruchomość w stawach, działa odmładzająco oraz przeciwbólowo, pomaga zachować młode i jędrne ciało, polecany szczególnie dla ludzi zestresowanych a także osób walczących z nadwagą.

Dla najlepszych rezultatów zalecany czas masażu od 90 minut, jeśli to możliwe raz w tygodniu.

Zarezerwuj

Masaż Tajski Tradycyjny Mobilnie lub w gabinecie