Co to jest Akupresura?

 

Jedna z wielu technik leczenia według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, znana już ponad 7000 lat.

Polega na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu,podgrzewaniu, moksowaniu lub opukiwaniu punktów na ciele położonych wzdłuż meridianów, czyli kanałów energetycznych.

Jest to tzw. „miękka” forma akupunktury.

Terapia ta jest poprzedzona długim, szczegółowym wywiadem, a diagnostyka opiera się m.in. na ocenie pulsu, stanie języka, oczu, skóry, ciała. Akupresura jest bardzo skuteczna gdyż skupia się ona na przyczynie powstania dolegliwości a nie na objawach. Bardzo popularna na zachodzie bezpieczna metoda, można stosować w wielu jednostkach chorobowych np. migreny, bóle pleców, stawów, zaparcia, biegunki, stres, nerwice, depresje, stany lękowe i inne.

Skuteczna terapia za pomocą akupresury to zabiegi codziennie lub minimum co drugi dzień przez okres 2 tygodni. Zabiegi akupresury można wzmocnić, stosując moksę. Głównym założeniem moksowania jest stymulacja punktu akupunkturowego za pomocą ciepła, uzyskiwanego w wyniku spalania określonej substancji. Od III wieku n.e. do tego celu wybrane zostało zioło bylicy zwyczajnej (ai ye). Bylica jest ziołem ostrym i gorzkim, ma naturę gorącą, zatem działa ogrzewając i poruszając krew i jest powiązana z meridianami płuc, wątroby, śledziony i nerek. Bylica jest jedynym tak specyficznym ziołem, które przy spalaniu wytwarza ciepło, mające zdolność głębokiej penetracji do wnętrza organizmu.

Potrafi zatem ogrzać nawet głęboko położone tkanki i wprowadzić ciepło do środka ciała. Nie ogranicza się tylko do ogrzania powierzchniowych warstw skóry.

Zarezerwuj

Akupresurę